humusvielas.lv

   Pielietošana

Humusvielas koncentrāts 10 gr./l (0.10%)
Lai laistītu augsni pie augu saknēm jāņem 20 ml  uz 10  litriem ūdens.
Lai veiktu augu apsmidzināšanu jāņem 10 ml  uz 10 litriem ūdens.

  Laistīšana un apsmidzināšana ar sagatavoto darba šķīdumu jāveic ne retāk kā 2-3 reizes sezonā. Ja augi slimo, tad ik pēc 7-10 dienām. Dārza augiem pirmā apsmidzināšana jāveic, kad izveidojušies 5-6 lapu pāri. Stādiņi jāapstrādā 3-4 dienā pēc to izstādīšanas augsnē. Augļu kokiem, ogu krūmiem smidzina jaunās lapas   (pēc koka ziedēšanas), pēc tam – augļu veidošanās fāzē. Tomātus, gurķus, baklažānus u.c. apstrādā ziedēšanas periodā, kāpostus, kad sāk veidoties galviņa. Redīsus, burkānus, kāļus, rāceņus, bietes – kad sāk briest saknenis. Kartupeļi jāsmidzina pirms ziedēšanas. Apstrādājot kartupeļu lakstus, smidzināšanu var apvienot ar augu aizsardzības līdzekļu apstrādi.

Skābenes, redīsus, dilles, pētersīļus, sīpolus, salātus un rāceņus pietiekami laistīt 3-4 reizes sezonā. Tomātus un gurķus pirmoreiz laista, kad izstāda sēklas, un pēc tam katru otro nedēļu. Ja tomātiem sāk stipri palielināties stublājs un laksti, sakņu laistīšanu nomaina ar ziednešu apsmidzināšanu. Kāpostus, patisonus, piparus, kabačus, bietes un burkānus ieteicams laistīt vienu reizi nedēļā. Ogu krūmus un augļu kokus miglo 6 reizes sezonā – pirms lapu izplaukšanas, ziedpumpuru fāzē, pēc noziedēšanas, jauno ziedpumpuru veidošanās fāzē un divas reizes augļu intensīvas veidošanās fāzē.

Kūdras humusvielas vis efektrīvāk iedarbojas augu agrīnajās attīstības stadijās. Tāpēc obligāti jāsāk ar sēklas apstrādi!!!

Lai izmērcētu sēklu, 2 ml izšķīdina 1 litrā ūdens. Sēklas ievieto marlē un novieto darba šķīdumā 18-200 C uz 24-48 stundām ( līdz pilnīgai piebriešanai ). Tā palielinās sēklu dīgtspēja, pieaug tā augšanas enerģija, tiek iznīcināti slimību ierosinātāji, ievērojami uzlabojas saknes veidošanās. Kartupeļu sēklu, sīpolus un puķu sīpolus ieteicams izbērt plānā slānī, aplaistīt ar darba šķīdumu, pēc tam pārklāt ar polietilēna plēvi un tā noturēt 8-15 stundas. Ja iespējams savākt izlieto darba šķīdumu, tas ir derīgs atkārtotai izmantošanai. Lai apstrādātu spraudeņus, 14-20 ml  izšķīdina 1 litrā ūdens, ievieto tajā spraudeņus un iztur 12-14 stundas

Dārza ziedus laista ar darba šķīdumu – 2 ml  uz 1 litru ūdens. Apstrādi veic divas reizes mēnesī. Tāpat apstrādā arī daudzgadīgos  ziedus.

Zālājiem  20 ml jāizjauc 10 litriem ūdens. Veidojas spēcīga velēna, paātrinās zāles augšana, tiek nodrošināti labvēlīgi apstākļi zālāja pārziemošanai. Zālāju ieteicams apstrādāt tūlīt pēc tā appļaušanas un vakara stundās.

Lai apstrādātu zemenes, 4 ml izjauc 1 litrā ūdens un tūlīt pēc sniega nokušanas aplej katru augu ar 0,5 litriem darba šķīduma. Veģetācijas laikā ņem 2 ml koncentrāta uz 1 litru ūdens. Ar šo darba šķīdumu zemenes laista divas reizes mēnesī. Augu ziedēšanas un augļu aizmešanās laikā – reizi nedēļā.

Istabas augiem ( acālijas, begonijas, ģerānijas u.t.t. ) , 1 ml izjauc 1 litrā ūdens un laista augus vienu reizi mēnesī. Kad augs zied, tas jālaista divas reizes mēnesī.

Lai apstrādātu sukulentus ( kaktusus) 1 ml  izjauc 1 litrā ūdens un laista augus vienu reizi mēnesī.

Lai paātrinātu komposta(arī svaigu lopu mēslu) nogatavošanos ņem 20 ml  un izjauc to 10 litros ūdens. 1 tonnas komposta apstrādei ieteicams vismaz 25-30 litri darba šķīduma.

Lauksaimniecības platību apstrādei vienā reizē uz vienu hektāru vajadzētu orientējoši izmidzināt 0,5 - 1litru koncentrāta + ūdens , ieteicamas 3-4 laistīšanas reizes līdz ražas novākšanai.

 

UZMANĪBU!

Kūdras humusvielas nav ne minerālais, ne organiskais mēslojums un to neaizvieto!!!!
Drīkst lietot kopā ar NPK , vai citiem barošanas līdzekļiem

Devas ir norādītas optimālas, lietotās devas var paaugstināt pēc paša ieskatiem.